Zespół Szkół Samochodowych - logo
s2
s7
s5
s6
bb 1

Aktualności

2021-04-02

MIĘDZYNARODOWY TYDZIEŃ MÓZGU2021-03-22

Tydzień Mózgu (Brain Awareness Week) –  to tydzień mający na celu popularyzację wiedzy o mózgu, umyśle i ich działaniu. Obchodzone od 1996 roku pierwszy raz w Stanach Zjednoczonych, a w Polsce od 1999 roku. W roku 2021 od 1 marca  nauczyciele mogli skorzystać z bogatej oferty, którą przygotowały centra edukacji nauczycieli w Bydgoszczy, Toruniu i Włocławku, a także Miejski Ośrodek Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy.

2021-03-21

Z radością informujemy, że ADAM ZIELSKI z klasy 2E4 awansował do finału ogólnopolskiego konkursu z fizyki FAST 2021. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 

2021-03-18

Dzięki dofinansowaniu w ramach projektu unijnego „Samochodziarze na zawodowym starcie” nasza szkoła za blisko pół miliona złotych zakupiła nowoczesną ciężarówkę oraz dwa samochody osobowe. Te pojazdy będą służyły jako samochody szkoleniowe – dzięki nim uczniowie będą mogli odbyć kurs prawa jazdy kat. B oraz kat. C. Jest to dla naszych uczniów niesamowita szansa zdobycia nowych kwalifikacji zawodowych, bardzo poszukiwanych na rynku pracy.

 

2021-03-10

W nadchodzącym roku szkolnym Zespół Szkół Samochodowych otworzy nowy kierunek kształcenia w zawodzie TECHNIK SPAWALNICTWA. Specjalista w tym zawodzie zajmuje się łączeniem materiałów różnymi metodami spawalniczymi. Organizuje, nadzoruje i wykonuje prace związane z łączeniem, cięciem i zgrzewaniem materiałów oraz projektowaniem, wytwarzaniem, eksploatacją i utrzymaniem w ruchu różnego rodzaju maszyn i urządzeń mechanicznych. Przeprowadza ich montaż, naprawy i konserwacje, wykrywa i usuwa przyczyny awarii oraz uszkodzeń, wymienia zużyte lub uszkodzone elementy oraz zespoły w maszynach i urządzeniach. Kształcenie praktyczne będzie odbywało się między innymi na warsztatach szkolnych, gdzie uczniowie zdobędą wiedzę z zakresu łączenia metali, posługując się różnymi technikami.