Zespół Szkół Samochodowych - logo
s7
s5
s4

Aktualności

FOTORELACJA Z UROCZYSTOŚCI ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO2024-06-24

Zapraszamy na fotorelację pani Marty Jońskiej z uroczystości zakończenia roku szkolnego 2023/2024.

*2024-06-19

Miło nam donieść, że do Naszej szkoły dotarł certyfikat potwierdzający otrzymanie przez Zespół Szkół Samochodowych w Toruniu tytułu ZŁOTEJ SZKOŁY NBP IV edycji ogólnopolskiego programu ZŁOTE SZKOŁY NBP. Ponadto otrzymaliśmy statuetkę potwierdzającą zakwalifikowanie się do ZŁOTEJ SETKI szkół, które wykonały najlepiej zadania tegorocznej edycji. Zdobycie tytułu było by niemożliwe gdyby nie Panie: Justyna Litmanowska i Ewa Słupczewska.

WSPÓŁPRACA Z POLITECHNIKĄ BYDGOSKĄ – II MIEJSCE W KONKURSIE EWIM2024-06-12

W dniu 11.06.2024 na Politechnice Bydgoskiej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich odbył się finał konkursu III edycji eWIM - "Projektuj i buduj z nami pojazd elektryczny". Organizatorem konkursu był Wydział Inżynierii Mechanicznej Politechniki Bydgoskiej, którego dziekanem jest prof. dr hab. Piotr Aleksandrowicz, a koordynatorem wydarzenia była mgr inż. Dominika Płaczek. Zespół Szkół Samochodowych reprezentowali uczniowie klasy 3TM/5: Jakub Kaczmarek i Adam Wróblewski i Kamil Głowacki pod kierunkiem mgr inż. Cezarego Berenta. Uczniowie w ciągu roku szkolnego 2023/2024 zbudowali pojazd elektryczny, który wziął udział w konkursie. Oceniany był wygląd pojazdu oraz szybkość pokonywania wytyczonego toru. W końcowej klasyfikacji zajęliśmy II miejsce na 30 uczestniczących szkół z woj., kujawsko – pomorskiego oraz Szczecina i Gdańska.

*2024-06-10

W tym roku szkolnym Samorząd Uczniowski postanowił zagospodarować wnękę na pierwszym piętrze, w związku z czym malowaliśmy murale tematyczne "Wariacje na temat opony". Dokumentację fotograficzną i opis projektu wysłaliśmy na konkurs wydawnictwa Nowa Era "Projektanci edukacji. Od pomysłu do projektu". W ubiegłym tygodniu dotarły do nas dyplomy i certyfikat "Dobrze zaPROJEKTowana szkoła 2024". Murale zaprojektowali i wykonali pod kierunkiem p. Lidii Dragon i p. Dariusza Raczkowskiego: Oliwia Motoczyńska, kl.2aT, Amelia Dudek, kl.3aT, Natalia Pawłowska, kl.3aT, Bartosz Linowski, kl.1dBS.

ZŁOTE SZKOŁY NBP2024-06-08

Niezmiernie miło nam poinformować, że po raz drugi z rzędu Nasza szkoła zdobyła tytuł ZŁOTEJ SZKOŁY NBP IV edycji ogólnopolskiego programu "Złote Szkoły NBP". Dodatkowo po raz drugi z rzędu (jako jedyni w Toruniu) znaleźliśmy się ZŁOTEJ SETCE szkół, które najlepiej wykonały zadania tegorocznej edycji. W nagrodę Narodowy Bank Polski przekaże nam nagrodę w wysokości 2000 złotych. 

2024-05-06

ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA2024-05-05

W dniu 30 kwietnia uczciliśmy wspólnie 233 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uczniowie mogli zapoznać się z okolicznościami tego wydarzenia poprzez opowieść swoich kolegów, w której znalazły się również interpretacja obrazu Jana Matejki „Konstytucja 3 maja”, komentarz historyczny pracownika Muzeum Narodowego oraz wygłoszone najważniejsze artykuły naszej Konstytucji.

POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW TECHNIKUM NR 72024-04-28
26 kwietnia odbyła się w naszej szkole uroczystość Pożegnania absolwentów Technikum nr 7.


kl.5aT- wychowawczyni p. Małgorzata Litkowska 
kl.5bT- wychowawca p. Piotr Bielski
kl.5cT- wychowawca p. Stanisław Szukalski 
Abiturientom z najlepszymi wynikami w nauce świadectwa oraz nagrody wręczyła dyrekcja Zespołu Szkół Samochodowych: p. Karolina Guzińska, p. Alina Piekańska oraz kierownik Warsztatów Szkolnych p. Martin Budzanowski. Wychowawców, nauczycieli, młodszych kolegów- w imieniu absolwentów- pożegnała Laura Nowicka z kl.5cT
 
ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA2024-04-25

7 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia pod hasłem przewodnim „Moje zdrowie, moje prawo”. W nawiązaniu do tego święta ustanowionego przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) nauczyciele wychowania fizycznego (pan Daniel Wichowski, pan Michał Gardocki, pan Arkadiusz Filar oraz pani Barbara Zalewska) przygotowali akademię, która odbyła się 25.04.2024r. Przesłaniem wydarzenia było przypomnienie wartości, jakie niesie ze sobą aktywność fizyczna, jako jeden z ważnych czynników wpływających na nasze zdrowie. Ogromną atrakcją uświetniającą imprezę były rozmowy z naszymi uczniami, którzy realizują swoje pasje poprzez uprawianie różnorodnych dyscyplin sportu i mogą pochwalić się wyjątkowymi osiągnięciami.  Nie zabrakło również efektownych pokazów w ich wykonaniu, które przybliżyły widzom tajniki prezentowanych dyscyplin.

NASI PIŁKARZE NOŻNI BRĄZOWYMI MEDALISTAMI MISTRZOSTW TORUNIA2024-04-24

Imponujący sukces odnieśli nasi piłkarze nożni. W turnieju rozgrywanym w ramach Mistrzostw Torunia Szkół Ponadpodstawowych 2023/2024 zajęli trzecie miejsce i z rąk organizatora odebrali BRĄZOWE MEDALE. W zawodach wzięło udział 20 reprezentacji toruńskich szkół średnich. Gratulujemy!

2024-04-21