Zespół Szkół Samochodowych - logo
s7
s5
s4

Aktualności

FILMOWA RELACJA Z WYCIECZKI DO WOLFSBURGA2024-04-14

W dniach 12-12 kwietnia grupa uczniów Samochodówki miała okazję udać się do Wolfsburga (Niemcy) – miasta znanego chyba wszystkim wielbicielom motoryzacji. To stąd pochodzi ulubiona marka Polaków – Volkswagen. Program wyjazdu był bardzo bogaty. Naszym głównym celem było miasteczko motoryzacyjne – AutoStadt i jego atrakcje. Zwiedziliśmy Zeit Haus, czyli muzeum motoryzacji, w którym wystawiono różne marki i rodzaje pojazdów – od najstarszego trójkołowca, przez ikony motoryzacyjnego designu po popularne modele sportowe i użytkowe, od Trabanta po Porsche.

TARGI MOTORYZACYJNE POZNAŃ MOTOR SHOW2024-04-13

5 kwietnia uczniowie z 22 klas Samochodówki brali udział w wycieczce do Poznania na Targi Motoryzacyjne Poznań Motor Show. Jest to najważniejsze wydarzenie motoryzacyjne w Europie Środkowo-Wschodniej. Udział w Targach to nie tylko poszerzanie kompetencji zawodowych, ale również super zabawa dla uczniów i nauczycieli.

Spektakularny sukces uczniów toruńskiej Samochodówki - MAMY TO !!! MISTRZOSTWA MECHANIKÓW - POZNAŃ MOTOR SHOW 20242024-04-08

Uczniowie Zespołu Szkół Samochodowych w Toruniu po raz kolejny wzięli udział w XIII Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników, których finał odbył się od 4 do 6 kwietnia podczas Poznań Motor Show 2024. Do finału Mistrzostw zakwalifikowało się 12 uczniów w czterech kategoriach: Młody Mechanik Pojazdów Ciężarowych, Młody Lakiernik, Młody Instalator LPG, Młody Detailer. W trzech z nich uczniowie odnieśli fantastyczny sukces – zajmując miejsca na podium Mistrzostw!

UROCZYSTE ŚLUBOWANIE KLASY MUDUROWEJ ORAZ PRZEKAZANIE WOZU STRAŻACKIEGO2024-03-27
26 marca br. w naszej szkole odbyła się bardzo ważna uroczystość. Uczniowie klas pierwszych mundurowych złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły, po którym otrzymali stopień młodszego kadeta. Ślubowanie przyjęła dyrektor ZSS p. Karolina Guzińska. W drugiej części nastąpiło oficjalne przekazanie wozu strażackiego przez Gminę Chełmża, którą reprezentował wójt p. Jacek Czarnecki.
 
PRAKTYKI W ZESPOLE WYŚCIGOWYM INTER EUROPOL COMPETITION2024-03-21

Kończy się marzec, kończą się miesięczne praktyki zawodowe uczniów klas IV technikum. Nie dla wszystkich były to zwyczajne praktyki - siedmioosobowa grupa naszych uczniów miała okazję uczestniczyć w wyjątkowych w skali kraju praktykach w zespole wyścigowym Inter Europol Competition. Jest to jedyny w historii Polski zespół, który stanął na najwyższym podium najbardziej prestiżowego wyścigu świata – 24h Le Mans.

„AKADEMIA MŁODEGO MECHANIKA I ŚWIĘTO SZKOŁY 2024”2024-03-19
To był nasz ostatni przystanek przed wielkimi finałami, cóż to były za emocje! Dziękujemy za niesamowitą gościnę i klimatyczne przyjęcie - niezapomniane chwile, które zostaną z nami na długo!
Nie możemy zapomnieć o wyjątkowym gościu, który zaszczycił nas swoją obecnością - prezydent miasta Torunia!
Ale to nie koniec atrakcji! mieliśmy okazję zobaczyć muzea oraz doświadczyć przysłowiowego "palenia gumy"! Uczniowie dzięki naszym partnerom CS-II Europe, The Wrap Center, 3M oraz STAG Autogas Systems poznawali tajniki nowych konkurencji, takich jak Młody Detailer oraz Młody Instalator LPG. Wszystko po to, by poszerzyć ich horyzonty i otworzyć drzwi do fascynującego świata motoryzacji!

 

DEBATA OKSFORDZKA2024-03-13

4 marca br. w naszej szkole odbyła się debata oksfordzka "GŁOSUJĘ=DECYDUJĘ", którą zorganizowało EUROPE DIRECT Toruń. Dwie 4 osobowe drużyny miały okazję zaprezentować swoje umiejętności argumentacji, prowadząc pasjonującą dyskusję nt: federalizacja UE jako przyszłość wspólnoty, obniżenie wieku uprawniającego do głosowania na kandydatów do europarlamentu.

STYPENDIUM MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO- POMORSKIEGO2024-03-13

10 marca 2024r.dwaj uczniowie naszej szkoły, Michał Marzec z kl.3aBS i Paweł Szymański z kl. 5cT, odebrali z rąk Marszałka Województwa Kujawsko- Pomorskiego Piotra Całbeckiego certyfikaty za wybitne osiągnięcia edukacyjne- projekt Zawodowe Talenty Kujaw i Pomorza. Gratulujemy laureatom!
Na zdjęciu Michał i Paweł ze swoimi wychowawcami: kl.3aBS- p. Ewą Słupczewską i kl. 5cT- p. Stanisławem Szukalskim oraz p. wicedyrektor Aliną Piekańską.

DZIEŃ KOBIET2024-03-10

Jak co roku Samorząd Uczniowski pamiętał o Dniu Kobiet i 8 marca Adam Wróblewski- przewodniczący, Bogdan Świątek- sekcja medialna oraz Kamil Głowacki Wiktor Dembek i Tomasz Kiciński z kl.3TM obdarowali kobiety i dziewczyny pięknym, czerwonym tulipankiem i słodkościami.

 

REKOLEKCJE2024-03-10

W dniach 6 - 8 marca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Rekolekcjach wielkopostnych dla młodzieży, które poprowadził o. Paweł Głodowicz CSsR przy wsparciu o. Jarosława Krawczyka CSsR. Podczas podziękowań Samochodówkę reprezentowała Laura Nowicka z kl.5cT.