Zespół Szkół Samochodowych - logo
s7
s2
s6
s5

Aktualności

DANIEL MURAWSKI SREBRNYM MEDALISTĄ MISTRZOSTW EUROPY MŁODZIKÓW U-14 W BOKSIE2022-09-26

Daniel Murawski – uczeń klasy 1Cbs Branżowej Szkoły I stopnia Nr 7 w Toruniu, zdobył srebrny medal w kategorii wagowej 75 kg w Mistrzostwach Europy Młodzików (do lat 14), które odbyły się w tureckim Erzurum od 10 do 21 sierpnia 2022 roku. W finale reprezentant Polski przegrał z Niemcem Colinem Lottnerem. Na co dzień Daniel Murawski trenuje w klubie MKSW Pomorzanin Toruń. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

2022-09-13

Infromujemy, że 14 września 2022r. (środa) odbędą się pierwsze w tym roku szkolnym wywiadówki zgodnie z poniższym harmonogramem:

  • SPOTKANIE DLA RODZICÓW UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH - 16:00
  • SPOTKANIE DLA RODZICÓW UCZNIÓW KLAS DRUGICH, TRZECICH, CZWARTYCH  - 17:00

Serdecznie zapraszamy.

GALA NA ZAKOŃCZENIE PROJEKTU PT. "ROZWIJANIE KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO SPRZYJAJĄCEGO WŁĄCZENIU SPOŁECZNEMU POLSKO-SKANDYNAWSKICH DOŚWIADCZEŃ I DOBRYCH PRAKTYK "2022-08-27

Dnia 25 sierpnia nauczyciele z naszej szkoły brali udział w uroczystej gali na zakończenie projektu pt. „Rozwijanie kształcenia zawodowego sprzyjającego włączeniu społecznemu polsko-skandynawskich doświadczeń i dobrych praktyk" w CCK na Jordankach. Wysłuchaliśmy m.in przemówienia pana prezydenta Michała Zaleskiego i kierowników projektu oraz nauczycieli biorących udział w tym przedsięwzięciu. Projekt „Rozwijanie kształcenia zawodowego sprzyjającego włączaniu społecznemu – polsko-skandynawska wymiana doświadczeń i dobrych praktyk” został przygotowany przez GM Toruń i był realizowany w partnerstwie z Fitjar vidaregåande skule w Norwegii oraz IÐAN Education Centre na Islandii w bieżącym roku szkolnym. 

2022-07-05

Tegoroczni absolwenci technikum i branżowej szkoły I stopnia mogą ubiegać się o nagrodę Prezydenta Miasta Torunia. Wnioski są przyjmowane od 1 do 14 lipca 2022r.

 

2022-06-20


Godz. 9:00 - klasy 3 Szkoły Branżowej (świetlica szkolna).
Godz. 10:30 - pozostałe klasy ZSSamochodowych (plac apelowy), nie dotyczy klasy 2TM!

Przypominamy, że podczas uroczystości OBOWIĄZUJE STRÓJ OFICJALNY!!!

2022-06-12

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej szkoły oraz procesem rekrutacji na rok szkolny 2022/2023 w zakładce DLA KANDYDATÓW.

Strona elektronicznego naboru dla kandydatów
Nabór do szkół ponadpodstawowych 2022/23 – INSTRUKCJA

WSPÓŁPRACA Z POLITECHNIKĄ BYDGOSKĄ - KONKURS EWIM2022-06-12

W dniu 9 czerwca 2022 na Politechnice Bydgoskiej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich odbył się finał konkursu eWIM w zakresie pojazdów elektrycznych. Organizatorem konkursu był Wydział Inżynierii Mechanicznej Politechniki Bydgoskiej, którego dziekanem jest prof. dr hab. Piotr Aleksandrowicz, a koordynatorem wydarzenia była p. Dominika Płaczek. Zespół Szkół Samochodowych reprezentowali uczniowie klasy 3e/4: Miłosz Michalski i Adam Zielski pod kierunkiem mgr inż. Cezarego Berenta.

SPEKTAKL „ZGRANY DUET”2022-06-08

7 czerwca przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, z p. Lidią Dragon, uczestniczyli w spektaklu pt. „Zgrany duet” w wykonaniu grupy teatralnej ZSPS i VIII LO. Wydarzenie wpisało się w Obchody Święta Województwa Kuj.- Pomorskiego i miało miejsce w Centrum Dialogu.

Lidia Dragon

WIZYTA NAUCZYCIELI Z NORWEGII I ISLANDII W NASZEJ SZKOLE2022-06-06

Dnia 2 czerwca przybyli do nas do szkoły nauczyciele z Norwegii i Islandii w ramach projektu „Rozwijanie kształcenia zawodowego sprzyjającego włączeniu społecznemu polsko-skandynawskich doświadczeń i dobrych praktyk”. Mieliśmy okazję zaprezentować szkołę, pokazać nasze nowoczesne pracownie, warsztaty oraz stację diagnostyczną. Również nasz Samorząd Uczniowski opowiedział o swojej działalności.  Było to duże wydarzenie dla naszej szkoły, w którego organizację włączyło się sporo osób. Dziękujemy pani Agnieszce Daniel, pani Annie Szaflik, panu Maciejowi Nowakowi, pani Lidii Dragon, pani Jolancie Klimaszewskiej, pani Joannie Jankowskiej oraz panu Martinowi Budzanowskiemu. Koordynatorem całego wydarzenia była pani wicedyrektor Alina Piekańska.

DZIEŃ DZIECKA W ZSS2022-06-01

Członkowie Samorządu Uczniowskiego - na prośbę Pani wicedyrektor Aliny Piekańskiej - częstowali koleżanki i kolegów pysznymi krówkami. Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Dziecka!

OD BENZYNIAKA PRZEZ HYBRYDĘ DO ELEKTRYKA2022-06-01
Dnia 31 maja klasy 1TM i 2E/L wraz z wychowawczyniami uczestniczyły w wydarzeniu  pt. „Od benzyniaka przez hybrydę do elektryka” w MZK w Toruniu. Od dzisiaj w naszym mieście zaczęło pracę  sześć elektrycznych „Solarisów”. Mogliśmy usiąść za kierownicą autobusu elektrycznego, zobaczyć jak wygląda proces i z czego się składa stacja ładowania oraz wybrać się na krótką przejażdżkę po mieście. Spotkaliśmy również pana prezydenta Michała Zaleskiego i mogliśmy chwilę porozmawiać na temat zalet pojazdów elektrycznych.
Anna Szaflik i Aleksandra Plec
2022-05-30

Informujemy, że od 27 maja br. można odbierać w sekretariacie szkoły dyplomy potwierdzające kwalifikacje zawodowe.