• pl
  • en
2020-01-19

100. ROCZNICA POWROTU TORUNIA DO WOLNEJ POLSKI

W związku ze 100. rocznicą powrotu Torunia do Wolnej Polski, w naszej szkole w dniu 17 stycznia 2020 roku odbyła się uroczysta akademia. Społeczność Samochodówki uczciła w należyty sposób tak ważne dla wszystkich związanych z naszym miastem osób wydarzenie. Akademia składała się z montażu słowno-recytatorskiego oraz projekcji filmów z Toruniem w roli głównej. Całość okrasił występ naszej Szkolnej Orkiestry pod batutą kapelmistrza Pana Jacka Kałamarskiego.
Dekoracje przygotowała Pani Lidia Dragon. Akademie poprowadzili uczniowie z naszych dwóch klas maturalnych – 4A: Hubert KryskaDawid Szymański oraz z klasy 4B: Jakub Janik, Jan Kacperski, Jakub Kościecha, Jerzy Malinowski, Piotr Stelmach.

Alicja Gliwińska, Karol Kowalski