s5
s4
2015-03-17

„SIEDMIU WSPANIAŁYCH O GENERALE JÓZEFIE BEMIE – PATRONIE SZKOŁY”

W dniu 11 marca 2015 r. miała miejsce w naszej szkole trzecia edycja konkursu historycznego „Siedmiu wspaniałych o generale Józefie Bemie – patronie szkoły”. W formule zabawy użyto schematu podobnego do turnieju telewizyjnego TVP 2 – „Jeden z dziesięciu”. W naszym konkursie każda klasa pierwsza z technikum i zasadniczej szkoły zawodowej miała swojego reprezentanta. Niestety jeden z uczestników nie dotarł na konkurs. Pozostali uczestnicy turnieju walczyli dzielnie w dwóch rundach, w tym pasjonującej finałowej, gdzie to zachwycali odpowiedziami i sprytnie eliminowali swoich przeciwników zadając im kolejne partie pytań.

Wygrał reprezentant klasy 1 e/4 Dawid Babiarz, drugie miejsce zajął Paweł Kasak z klasy 1e/z, a pozostali uczestnicy zgodnie zajęli trzecie miejsce mając tyle samo punktów. Byli to: Dawid Witkowski z klasy 1a/4, Adam Radke z klasy 1b/4, Emilian Krainski z klasy 1c/4 oraz Michał Nowak z klasy 1b/z.

Wręczenie nagród odbyło się podczas Akademii z okazji Święta Szkoły w dniu 13 marca 2015r. Oprócz serdecznych owacji uczniów szkoły licznie zgromadzonych w sali gimnastycznej, gratulacji Dyrekcji oraz organizatorów konkursu, laureaci otrzymali dyplomy, słodki upominek, kalendarze szkolne, natomiast uczestnik, który zajął 2 miejsce – Paweł Kasak – książkę „Czas honoru”, wreszcie zwycięzca – Dawid Babiarz – „Multimedialny Intensywny Kurs Języka Niemieckiego.”

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy uczestnikom i zapraszamy na kolejne konkursy!